Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lysekil
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lysekil

Svens väg 1J

Skaftö, Lysekils kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

2 375 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,6 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 914 kr/mån
    Driftkostnad
    500 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Gläntan 3 i Fiskebäckskil
Energiklass
C
Pris/m²
38 370 kr/m²
Balkong
Välkommen till en modern och smakfullt inredd lägenhet i populära Fiskebäckskil! Här bor du i en nyproducerad tvåa (2022) med egen ingång, härligt ljusinsläpp och balkong i soligt sydvästläge. Lägenheten ligger lugnt och ostört en trappa upp i en välskött bostadsrättsförening, med låg avgift där värme och parkering ingår. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar rymd och trivsel. Kvalitativa materialval, smart förvaring och ett helkaklat badrum med tvättmaskin och torktumlare ger ett bekvämt och lättskött boende. Förråd om ca 8 kvm hör till bostaden. Parkering sker alldeles utanför dörren. Detta är ett mycket prisvärt boende i Fiskebäckskil, med direkt närhet till havet, fina badplatser och några av kustens bästa restauranger som Brygghuset och Gullmarsstrand. Här har du också nära till marina, Skaftö Golfklubb, matbutik och alla de mysiga serviceutbud som gör området så populärt. Året-runt-förbindelse till Lysekil via passagerarbåt, och enkel förbindelse med buss eller bil till Uddevalla och vidare mot Göteborg. Ett perfekt boende för dig som söker lugn, kvalitet och närhet till havet – året runt eller som fritidsboende. Välkommen att uppleva denna fina bostad på plats, kontakta mäklaren för mer information och visning! Ansvarig mäklare: Robert Blom E-post: [email protected] Mobil: 073 741 85 68