Logotyp av SkandiaMäklarna Borås
Logotyp av SkandiaMäklarna Borås

Norra Sjöbogatan 63

Sjöbo, Borås kommun

Visa på karta

550 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55,8 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 959 kr/mån

Byggår
1955
Förening
BRF Honungsskivlingen
Energiklass
E
Pris/m²
9 857 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till Norra Sjöbogatan 63 och denna ljusa och välplanerade tvårummare om 55,8 kvm belägen i omtyckta Brf Honungsskivlingen. Här bor du bekvämt på andra våningen - med hiss direkt från entréplan, vilket gör boendet lättillgängligt för alla. Bostaden erbjuder ett fint kök med gott om förvaring och arbetsytor. Här finns både diskmaskin och tvättmaskin, samt plats för matbord intill fönstret - perfekt för vardagsmiddag och sociala stunder. Det helkaklade badrummet ger en fräsch känsla och har allt du behöver i vardagen. Vardagsrummet är rymligt med generöst ljusinsläpp och plats för både soffgrupp och extra möblemang. Sovrummet rymmer dubbelsäng och har bra förvaringsmöjligheter. I månadsavgiften om 3 959 kr ingår 100 mbit bredband, vilket gör boendet både smidigt och prisvärt. Föreningen är välskött och området kring Sjöbo erbjuder närhet till både natur, service och kommunikationer in till centrala Borås, där närmsta busshållplats ligger cirka 100 meter från porten. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Honungsskivlingen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling