Logotyp av SkandiaMäklarna Borås
Logotyp av SkandiaMäklarna Borås

Björkhemsgatan 25

Sjöbo, Borås kommun

Visa på karta

690 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    6 av 7, hiss finns
    Avgift
    4 552 kr/mån
    Driftkostnad
    4 560 kr/år

Förening
BRF Grynskivlingen nr 3
Energiklass
F
Pris/m²
12 105 kr/m²
Hiss
Nu ges möjligheten att förvärva denna kvadratsmarta tvåa på Björkhemsgatan 25! Hall med plats för avhängning och dubbla garderober samt intilliggande klädkammare. Badrum med badkar med möjlighet att få plats med tvättmaskin. Kök med bra arbetsytor och förvaringsutrymmen. Väl tilltaget sovrum med garderober samt ett vardagsrum med inglasad balkong i sydvästläge. På Sjöbo bor du med gångavstånd till Sjöbo torg där du hittar mataffär, apotek, pizzeria, vårdcentral och servicebutik. Promenadavstånd till populära Almenäs badplats. För den aktive finns Rya åsar samt Kypesjön med Kypegårdens alla faciliteter, inklusive vedeldad bastu, café och träningsmöjligheter. Du har även goda kommunikationsmöjligheter då buss 1 och buss 150 avgår med täta förbindelser som tar dig snabbt till Knalleland, Högskolan och Borås centrum. För den som föredrar cykling finns det fina cykelbanor att förflytta sig på. Kontakta mig gärna för mer information eller för att boka en visningstid. Välkommen hem! Molly Petersson 0765 297 873
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Grynskivlingen nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling