Logotyp av LF Fastighetsförmedling Huddinge
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Huddinge

Vaktstigen 11

Segeltorp, Huddinge kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    36,5 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 597 kr/mån

Byggår
1996
Förening
BRF Vakten nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
43 699 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkomna till Vaktstigen 11; smart planerad tvåa fördelat på 36,5 kvm med öppen planlösning. Vardagsrummet är luftigt och har parkettgolv, målade väggar samt öppen planlösning mot köket och utgång till den härliga altanen som är vänd mot den lummiga innergården. Praktiskt kök med bra förvaring och matplats intill. Sovrummet är rymligt och har parkettgolv och garderob. Här får det plats med en större säng och annan möblering. Badrummet är helkaklat med klinkergolv och vattenburen golvvärme. I hallen finns förvaringsmöjligheter. Härlig altan i ostört läge mot innergården och med förmiddagssol. Lugnt område och trivsam förening med samlingslokal, relax & bastu, tvättstuga och grillplats. Här har du promenadavstånd till Kungens kurva, Sveriges största köpkvarter. Bussar på gångavstånd och tunnelbana på cykelavstånd. I närheten finns även Gömmarens naturreservat, Segeltorps IP och Gömmarens ridsällskap. Nedanför kullen finner du även Zetas handelsträdgård och café som är ett mysigt ställe där många har haft stor glädje och nytta av. Bröd och bullar från Fabrique och växter av hög kvalité.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Vakten nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling