Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Smålandsvägen 5

Sävja, Uppsala kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 260 kr/mån
    Driftkostnad
    8 544 kr/år

Förening
BRF Lunsen Nr 1
Energiklass
D
Pris/m²
20 887 kr/m²
Premium
Balkong
Här erbjuds ett trivsamt och rymligt hem med en balkong i eftertraktat sydvästläge – perfekt för soliga dagar och kvällar. Lägenheten är ljus och välplanerad, med ytor som ger både funktion och flexibilitet. Vardagsrummet är generöst och fylls av naturligt ljus, vilket skapar en inbjudande atmosfär för både vila och sociala stunder. Köket är fullutrustat och erbjuder alla bekvämligheter du behöver för vardagens matlagning. Från köket tar du enkelt steget ut på balkongen, vilket skapar en naturlig koppling mellan inne och ute. Badrummet har kaklade väggar och är utrustat med tvättmaskin – perfekt för bekvämt vardagsliv. Smålandsvägen 5 ligger i ett lugnt och barnvänligt område med närhet till både natur och stadsliv. För den som gillar promenader eller cykelturer finns Lunsens naturreservat bara ett stenkast bort, med skogsstigar och friluftsleder att utforska. Cykel- och gångvägar tar dig smidigt in till citykärnan eller till shoppingområden som Boländerna. I närområdet finns skolor, förskolor, mataffärer och vårdcentral inom bekvämt avstånd. För pendlaren är E4:an lättillgänglig, vilket gör det enkelt att kombinera lugnt boende med smidiga resvägar. Här får du ett bekvämt hem med både rogivande omgivning och närhet till allt du behöver. Anmäl ditt intresse till ansvarig mäklare idag!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Lunsen Nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling