Logotyp av Widerlöv Nacka
Logotyp av Widerlöv Nacka

Beckasinvägen 37

Saltängen, Nacka kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 716 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1956
Förening
HSB BRF Skurusund i Nacka
Energiklass
D
Pris/m²
52 736 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en attraktiv gavellägenhet belägen i omtyckta Saltängen. På 53 smart disponerade kvadratmeter erbjuds en ljus och trivsam tvåa i insynsskyddat läge. Bostaden har en social och inbjudande planlösning där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt – perfekt för både lugna hemmakvällar och trevliga sammankomster. Köket kombinerar charmiga originalinslag med moderna vitvaror, vilket ger både karaktär och hög funktionalitet. Från vardagsrummet nås den generösa balkongen i soligt söderläge, med rogivande vy över grönskande omgivningar – en härlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. Vidare finns ett väl tilltaget sovrum med plats för dubbelsäng och förvaringsmöbler. Badrummet är helkaklat och utrustat med tvättmaskin som förenklar vardagen. En rymlig klädkammare bidrar till utmärkta förvaringsmöjligheter och ett ordnat hem. Att bo i Saltängen innebär att du har nära till både natur och stadens bekvämligheter. Här kan du njuta av fina grönområden och promenadstråk vid vattnet, samtidigt som du har tillgång till matbutiker, caféer och goda kommunikationer in till city. Saltängen erbjuder det bästa av två världar – ett lugnt och grönt område nära stadens puls!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Nacka

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Skurusund i Nacka

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling