Logotyp av Karström Mäklarbyrå
Logotyp av Karström Mäklarbyrå

Hårdvallsgatan 10

Sallyhill, Sundsvalls kommun

Visa på karta

600 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 177 kr/mån
    Driftkostnad
    1 777 kr/år

Byggår
1953
Förening
HSB BRF Bingen i Sundsvall
Energiklass
E
Pris/m²
10 256 kr/m²
Premium
Balkong
Nu har du chansen att förvärva en genomtänkt och trivsam bostad om 58,5 kvm, smart fördelad på två rum och kök. Här bor du på ett lättillgängligt våningsplan, där det mesta är gjort. Lägenheten erbjuder en välkomnande entré med gott om plats för ytterkläder och skor. I direkt anslutning ligger en rymlig klädkammare – ett smidigt förvaringsutrymme som underlättar vardagen. Köket är både ljust och funktionellt med moderna ytskikt, stilrena skåpsluckor och bra arbetsytor. Här finns alla nödvändiga vitvaror – inklusive bänkdiskmaskin som sparar både tid och energi. Badrummet är praktiskt inrett med våtrumsmatta och väggtapet, och utrustat med dusch, toalett och bra förvaring. Sovrummet är luftigt och harmoniskt, med plats för dubbelsäng och förvaring. Från rummet når du en fransk balkong som släpper in gott om dagsljus och skapar en luftig känsla. Vardagsrummet är generöst tilltaget och fungerar både som sällskapsrum och plats för avkoppling. Härifrån når du bostadens balkong – en självklar plats för morgonkaffet eller sommarens sköna kvällar. Brf Bingen är en välrenommerad och omhändertagen förening med trevliga gemensamhetsutrymmen och god ekonomi. Läget är perfekt för dig som vill ha nära till både natur och stad. Mataffärer, restauranger och caféer finns inom bekvämt gångavstånd, liksom goda kommunikationer in till centrum – med buss tar det cirka 7 minuter. För den som föredrar att gå eller cykla finns fina vägar in till city. Fritidsaktiviteter finns det gott om i närheten – exempelvis Sidsjöns friluftsområde med badplats, motionsspår, skidbacke och utegym – perfekt för en aktiv livsstil. Välkommen att höra av er för privat visning!