Logotyp av Mäklarhuset Täby & Danderyd
Logotyp av Mäklarhuset Täby & Danderyd

Stationsvägen 54

Roslags Näsby - RN3, Täby kommun

Visa på karta

2 355 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    48 m²
    Våning
    1 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 857 kr/mån
    Driftkostnad
    2 640 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Platform West
Energiklass
C
Pris/m²
49 063 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
+ 2 Rok + Vackert kök i vinkel + Öppen planlösning + Stor balkong + Belägen mot innergården + Ljus ekparkett på golvet i hela bostaden + Garage i huset Bostaden är disponerad med en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum samt fönster i två väderstreck. Från vardagsrummet når ni även bostadens stora balkong. Ett separat sovrum med förvaring via garderober ligger även det med utsikt mot den lunga innergården. Vidare erbjuds här ett stort helkaklat badrum med dusch samt kombinerad tvättmaskin och torktumlare praktiskt placerad under en arbetsbänk. Föredömlig förvaring via flertalet garderober och ett källarförråd. Här har du det nybyggda torget med liv och rörelse direkt utanför dörren. På andra sidan huset finns den fantastiskt stora och privata innergården med plats för avkoppling, lek och socialt umgänge. När det bär av mot nya äventyr eller ärenden är Roslagsbanan precis runt hörnet med en restid till Stockholm på ca 12 minuter. Varmt välkommen till denna citynära bostad.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Platform West

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling