Logotyp av Fastighetsbyrån Sandviken
Logotyp av Fastighetsbyrån Sandviken

Rönningsgatan 30B

Rönningen, Hofors kommun

Visa på karta

110 000 kr

170 000 kr-35 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 775 kr/mån
    Driftkostnad
    5 200 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Skogsbrynet
Energiklass
D
Pris/m²
2 037 kr/m²
Hiss
Varmt välkommen till denna charmiga lägenhet med hiss och en mysig balkong i västerläge, perfekt för att njuta av eftermiddags- och kvällssolen under tak! Lägenheten har en smart planlösning med goda förvaringsmöjligheter i alla rum. Du möts av en öppen och välkomnande hall med tre fasta garderober som ger praktisk förvaring. Köket är hemtrevligt och utrustat med allt du behöver för att skapa dina favoriträtter. Här finns gott om förvaring i skåp och lådor, samt plats för ett praktiskt bord där du kan njuta av vardagens måltider. Vardagsrummet är rymligt och inbjudande med plats för både en matgrupp och en mysig soffhörna, perfekt för avkoppling eller umgänge med vänner. En klädkammare kompletterar rummet och ger extra förvaringsmöjligheter. Härifrån når du även den underbara balkongen i västerläge, där taket skyddar dig så att du kan njuta av solnedgångar även om vädret inte samarbetar. Sovrummet är rymligt och ger plats för en större säng samt ytterligare möbler om så önskas. Även här finns fasta garderober som hjälper till att hålla rummet organiserat. Badrummet är klätt i lugna färger och erbjuder ett badkar, vilket ger en extra touch av vardagslyx under årets kallare dagar. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med stadens bekvämligheter på bekvämt avstånd. Endast ett stenkast bort hittar du Hofors centrum med butiker, matvarubutiker, förskola, skola och bra kommunikationer. Välkommen på visning!