Logotyp av Croisette Malmö Västra Hamnen
Logotyp av Croisette Malmö Västra Hamnen

Beritta Gurrisgatan 9C

Ribersborg, Malmö kommun

Visa på karta

3 895 000 kr

4 195 000 kr-7 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 618 kr/mån

Byggår
1987
Förening
BRF Adolf Fredrik i Malmö
Energiklass
E
Pris/m²
51 250 kr/m²
Balkong
Hiss
Med grönskande innergård och havsnära läge befinner vi oss på Beritta Gurrisgatan 9C i denna bostad som du snart har chans att få kalla ditt hem. Lägenheten är placerad i markplan och här disponerar du både en uteplats och inglasad balkong. Bostaden som är om 76 kvm ger dig möjlighet att skapa din egna personliga stil och design, och med lite renoveringsinsatser kan du skapa dig ett hem du verkligen kan kalla ditt eget. Vardagsrummet är rymligt med gott om plats för alla dina ting och köket bjuder på goda förvaringsmöjligheter och plats för matbord invid det ljusbringande fönstret. Vidare finns här två sovrum samt helkaklat badrum med bekvämligheter som egen tvättmaskin. Brf Adolf Fredrik är en stabil förening där man inte höjt avgiften på 15 år och här ingår värme, vatten, bredband, kabel-tv, fasta avgiften för el och bostadsrättstillägget i avgiften, till det har föreningen gemensamt elavtal med individuell mätning och debitering som tillkommer till angiven avgift.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Adolf Fredrik i Malmö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling