Logotyp av LF Fastighetsförmedling Rättvik
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Rättvik

Jarlvägen 5B

Rättviks kommun

Visa på karta

600 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    66,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 830 kr/mån

Byggår
1974
Förening
HSB BRF Löparen i Rättvik
Energiklass
E
Pris/m²
9 023 kr/m²
Premium
Balkong
Högst upp i huset på Jarlvägen 5B finns nu en fantastisk möjlighet att förvärva en fräsch och välplanerad lägenhet med ett oslagbart läge i Rättvik. Denna bostad på tredje våningen erbjuder ett ljust och luftigt boende i ett mycket omtyckt område med utsikt över slalombacken. Direkt i den välkomnande hallen, som är inredd med laminatgolv och målade väggar, märks bostadens genomtänkta utformning. Det generösa vardagsrummet bjuder på ett härligt ljusinsläpp. Köket är trivsamt utrustat med kyl och frys, laminatgolv samt kakel ovanför arbetsytorna. Här ryms en matplats för trevliga middagar, och det är även härifrån du kliver ut på den inglasade balkongen – en given plats för att avnjuta frukostkaffet i härlig morgonsol. Det rymliga sovrummet är inrett med ett praktiskt laminatgolv och ljusa, vitmålade väggar. Lägenhetens förvaringsbehov löses på bästa sätt genom en rejält tilltagen klädkammare som fungerar som en walk-in closet. Badrummet är försett med våtrumsmatta, wc, en bekväm duschkabin och förenklar vardagen avsevärt med både egen tvättmaskin och torktumlare. Här bor du med ett perfekt avstånd till allt – du har en kort promenad, cirka 10 minuter in till centrum och omedelbar närhet till både golfbanan, idrottsanläggningar och fina skidspår. Ta chansen att förvärva ett hem där det bara är att flytta in och börja trivas. Varmt välkommen med din visningsanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Löparen i Rättvik

Karta & restider