Logotyp av Fastighetsbyrån Solna
Logotyp av Fastighetsbyrån Solna

Backvägen 7

Råsunda, Solna kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    36 m²
    Våning
    -1, hiss finns
    Avgift
    3 844 kr/mån
    Driftkostnad
    1 668 kr/år

Byggår
1955
Förening
BRF Lövdalen 2
Energiklass
D
Pris/m²
60 972 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkomna till Råsundas bästa läge, här ligger denna optimala mini 2:a i bra läge med närhet till Mall of scandinavia. Här finner man en bostad med genomgående hög standard och en mysig sovrum med plats för stor säng. Stilrent badrum utrustat med en kombimaskin för bekvämligheten. Köket har gott om förvaring och arbetsytor för den som gillar att laga mat, utrustat med kyl/frys, induktionshäll, ugn, mikrovågsugn och diskmaskin. Sammanfattningsvis erbjuder lägenheten ljusa och luftiga utrymmen med en social och mycket välplanerad planlösning med lättmöblerade ytor. Goda förvaringsmöjligheter i förrådet som är inbyggt i bostaden. - Hjärtat av Råsunda - Stenkast från Solna Centrum - Bra kommunikationer. Tunnelbana, tvärbana samt pendeltåg med gångavstånd. - Stockholms läns lägsta kommunalskatt - Grönområde utanför dörren - Goda förvaringsmöjligheter För de som uppskattar grönska och utomhusaktiviteter ligger Skytteholmsparken, Råstasjön, Lötsjön och Hagaparken alla inom bekvämt räckhåll. När det kommer till transport är Solna ett nav med tillgång till tunnelbana, tåg, tvärbana och flera busslinjer som förbinder dig med resten av staden. Närmaste tunnelbanestation Solna Centrum ligger bara 3 minuter bort.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Lövdalen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling