Logotyp av Fastighetsbyrån Falköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Falköping

Trinnöjegatan 27C

Ranten, Falköpings kommun

Visa på karta

280 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 093 kr/mån
    Driftkostnad
    7 672 kr/år

Byggår
1945
Förening
HSBs BRF Hjorten i Falköping
Energiklass
E
Pris/m²
4 956 kr/m²
Premium
Balkong
Nu ges möjligheten att förvärva en ljus och fin tvåa med en trevlig planlösning. Bostaden erbjuder bl.a. entréhall med klädkammare, sovrum med garderober, stort Kök med med plats för matbord och ett trevligt vardagsrum med utgång till balkongen. Lägenheten har fräschats upp med nya tapeter och målning. På Trinnöjegatan 27 C bor ni med ett bra läge med närhet till det mesta som Falköping har att erbjuda. På några minuters gångavstånd ligger Falköping Centralstation. En kort cykeltur bort nås bland annat restauranger, centrum med affärer, idrottsanläggningar, livsmedelsaffär, skolor, barnomsorg och gymnasium. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSBs BRF Hjorten i Falköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling