Logotyp av HusmanHagberg Karlshamn
Logotyp av HusmanHagberg Karlshamn

Prästslättsvägen 16

Prästslätten, Karlshamns kommun

Visa på karta

635 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67 m²
    Våning
    5 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 506 kr/mån
    Driftkostnad
    7 044 kr/år

Byggår
1968
Förening
BRF Karlshamnshus 11
Energiklass
E
Pris/m²
9 478 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en välskött och rymlig tvårummare om 67 kvm, belägen på femte våningen med hiss. Här bor du i lugna och familjevänliga Prästslätten – med fri utsikt från balkongen, generöst ljusinsläpp och en trevlig planlösning som passar både singelhushåll, par eller liten familj. Bostaden erbjuder ett stort vardagsrum, rymligt sovrum, ett fräscht kök med plats för matbord samt ett badrum med egen tvättmaskin. För den som vill finns dessutom tillgång till en nyrenoverad gemensam tvättstuga (2023) i byggnaden. Direkt utanför huset finns en lekplats samt en grillplats och du har bekvämt avstånd till både skola, mataffär och grönområden. Karlshamns centrum och centralstation ligger på gå avstånd, vilket gör läget både praktiskt och naturnära.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlshamnshus 11

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling