Logotyp av Mäklarhuset Borås
Logotyp av Mäklarhuset Borås

Alingsåsvägen 31

Parkstaden, Borås kommun

Visa på karta

1 045 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    42 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 568 kr/mån
    Driftkostnad
    4 440 kr/år

Byggår
1939
Förening
HSB BRF Grankullen i Borås
Energiklass
D
Pris/m²
24 881 kr/m²
Välkommen till denna ljusa och mycket tilltalande 2:a med gångavstånd till centrum, resecentrum samt högskolan. Nyrenoverat badrum från 2021, fint och hemtrevligt kök som uppfräschades med ny spishäll/ugn/ samt kyl/frys från 2021. Ett perfekt boende med låg avgift som lämpar sig perfekt till studenten eller paret som söker en central och modern bostad att direkt bara flytta in till. Trivsam och välskött förening med fin innergård och gym/bastu som medlemmar kan nyttja. Intresserad? Kontakta mäklaren för en privat visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Grankullen i Borås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling