Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Londongatan 56

Övre Eriksberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 931 kr/mån
    Driftkostnad
    2 000 kr/år

Byggår
1992
Förening
BRF Londongatan 56
Energiklass
G
Pris/m²
43 672 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkomnande hall med en öppen känsla där blicken naturligt leds vidare mot bostadens stora fönsterpartier och fina ljusinsläpp. Det rymliga vardagsrummet erbjuder generösa sociala ytor med plats för både soffgrupp och matplats. Härifrån nås den rymliga uteplatsen som ger många härliga soltimmar och gott om utrymme för utemöbler. Sovrummet är lättmöblerat med plats för dubbelsäng, sängbord och exempelvis en arbetsplats. Från sovrummet nås bostadens härliga walk-in closet. Köket har en tidlös och stilren utformning med vitt kakel och svarta skåpluckor som skapar en modern känsla. Matplatsen är placerad intill fönstret och köket är utrustat med spis, diskmaskin, ugn, fläkt samt kombinerad kyl och frys. Det ljusa badrummet är helkaklat i ljus färg och är utrustat med dusch, handfat med spegel, golvvärme, tvättmaskin och vägghängd toalett. Till bostaden hör även ett praktiskt förråd.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Londongatan 56

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling