Logotyp av Fastighetsbyrån Bollnäs
Logotyp av Fastighetsbyrån Bollnäs

Olof Johansson 29B

Ovanåkers kommun

Visa på karta

335 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    4 065 kr/mån

Förening
BRF Gärdet nr 2
Energiklass
D
Pris/m²
5 776 kr/m²
Balkong
Välkommen till en charmig 2 rok-lägenhet i hjärtat av Edsbyn! Denna trivsamma bostadsrätt på Olof Johanssons Väg 29B är belägen på andra våningen och erbjuder ett centralt läge med närhet till affärer, skolor och goda kommunikationer. Lägenheten har en genomtänkt planlösning med en välkomnande hall och generösa förvaringsmöjligheter. Köket är ljust och rymligt, med plats för en matgrupp – perfekt för både vardagsmiddagar och helgfrukostar. Vardagsrummet har vackert parkettgolv och utgång till en härlig balkong med soliga stunder. Sovrummet är rofyllt och rymligt med plats för dubbelsäng och förvaring. Det ljusa och fräscha duschrummet är utrustat med badkar, wc och tvättställ. Till lägenheten hör tre förråd, vilket ger gott om förvaringsutrymme. Bostadsrättsföreningen har nyligen förbättrat boendestandarden med nya 3-glasfönster, helglasad balkongdörr, nya säkerhetsdörrar och en renoverad tvättstuga i källaren. Ett bekvämt och centralt boende som passar perfekt för dig som söker ett lättskött hem i ett populärt och lugnt område. Välkommen på en visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Gärdet nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling