Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Fagottgränden 21A

Östra Torn, Lunds kommun

Visa på karta

1 790 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 736 kr/mån

Byggår
1970
Förening
HSB BRF Fagotten i Lund
Energiklass
F
Pris/m²
27 969 kr/m²
Premium
Balkong
Mysig och välplanerad bostad på hörnläge, dessutom en stor klädkammare som idag används som ytterligare ett sovrum. Här bor du lugnt och tryggt i välskött förening! På omtyckta och harmoniska Östra Torn ligger denna trevliga lägenhet med två rum och kök. Det är en välplanerad och ljus med goda frövaringsmöjligheter och balkong som vetter mot grönskan. Lägenheten erbjuder ett rymligt och ljust vardagsrum, ett stilrent och rymligt kök, ett fullt utrustat badrum samt ett rogivande sovrum. Köket är stilrent med ljusa skåpsluckor och generösa förvaringsytor. Mellan sovrummen finns ett stort förråd/klädkammare som med fördel kan nyttjas som hemmakontor vid behov. Dessutom har lägenheten ett utmärkt läge inom området med närhet till parkeringsplatserna och den uppskattade närbutiken Coop. Lägenhet är idealiskt belägen med närhet till Lunds Tekniska Högskola, Ideon och Ekonomihögskolan. Dessutom erbjuds utmärkta bussförbindelser och en kort cykelväg till Lunds centrum. Bostadsrättsföreningen har en välrenommerad status med låg belåning och förmånliga månadsavgifter, där både bredband och parkeringsplats ingår. Föreningen erbjuder också en rad bekvämligheter för sina medlemmar, inklusive en stor lekplats, kolonilotter, bastu och festlokal. Varmt välkommen till visningen!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Fagotten i Lund