Logotyp av Fastighetsbyrån Tranås
Logotyp av Fastighetsbyrån Tranås

Östra bergsgatan 8B

Östra Berg, Tranås kommun

Visa på karta

595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 391 kr/mån
    Driftkostnad
    5 789 kr/år

Byggår
1958
Förening
HSB BRF Rubinen i Tranås
Energiklass
E
Pris/m²
10 917 kr/m²
Välkommen till denna trivsamma och smart planerade tvåa i eftertraktade Vinkelboda, ett hem som bjuder på både ljus, rymd och ett svårslaget läge. Här möts du av generösa fönsterpartier, en genomtänkt planlösning och en varm atmosfär som gör det lätt att känna sig hemma direkt. Bostaden ligger i en välskött och stabil förening där de större renoveringarna redan är utförda, vilket ger ett tryggt och bekymmersfritt boende. För dig med elbil finns dessutom möjlighet till laddplats, ett stort plus för framtiden. Området erbjuder en perfekt balans mellan stad och natur. Förskolor och skolor finns på bekvämt avstånd, liksom fina grönområden och strövområden för rekreation. Samtidigt når du centrum enkelt till fots eller med cykel, med gott utbud av service, butiker och kommunikationer. Ett hem för dig som söker bekvämlighet, trygghet och hög livskvalitet, här är det lätt att trivas länge. Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Rubinen i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling