Logotyp av SJÖMAN\PARTNERS
Logotyp av SJÖMAN\PARTNERS

Östermalmsgatan 79

Östermalm, Stockholms kommun

Visa på karta

8 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns ej
    Avgift
    3 017 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Byggår
1929
Förening
BRF Storken 11
Pris/m²
149 167 kr/m²
Premium
Kontakta mäklaren för visning! Välkommen till denna stilfulla vindsvåning om 60 kvm, belägen på attraktiva Östermalmsgatan 79. En av Östermalms mest eftertraktade adresser. Här bor du i ett hem som kombinerar klassisk charm med moderna materialval och genomgående hög kvalitet. Bostaden erbjuder en smart planerad 2 rok med rymligt vardagsrum, ett rofyllt sovrum och ett smakfullt kök där varje detalj är noggrant utvald. Vindsvåningens karaktär förstärks av vackra snedtak, genomgående ljusinsläpp och en känsla av exklusivitet. Med en avgift på endast 3017kr bor du bekvämt i en välskött förening, samtidigt som du har närhet till både Stureplan, lummiga grönområden och allt det bästa som Östermalm har att erbjuda, från trendiga restauranger och caféer till exklusiv shopping och goda kommunikationer.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Storken 11

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling