Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nyköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nyköping

Östra Bergsgatan 6

Öster, Nyköpings kommun

Visa på karta

1 025 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 000 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Stackebacken
Energiklass
D
Pris/m²
19 159 kr/m²
Mycket charmig och centralt belägen tvårummare med helkaklat badrum, rymligt kök och en bra planlösning. BRF Stackebacken består av 45 bostadsrätter med byggår 1960. En välskött bostadsrättsförening med en lång lista över utförda renoveringar och låg belåning. Föreningen tillämpar IMD-el vilket innebär att man som boende inte behöver teckna ett eget elavtal utan står endast för sin faktiska förbrukning. Det centrala läget gör att du befinner dig på gångavstånd till allt du behöver i vardagen - mataffärer, butiker och restauranger. Med hjälp av cykel nås med lätthet småbåtshamnen, Sörmlands museum samt Rosvalla eventcenter där det bjuds på ett rikt utbud vad gäller sport och idrottsföreningar. Om du som många andra vill bo centralt men inte "mitt i smeten" får du här det bästa av två världar.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Stackebacken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling