Logotyp av LF Fastighetsförmedling Halmstad
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Halmstad

Slåttervägen 8B

Öster, Halmstads kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 307 kr/mån
    Driftkostnad
    6 276 kr/år

Byggår
1951
Förening
Riksbyggen BRF Halmstadshus nr 1
Energiklass
F
Pris/m²
21 949 kr/m²
Premium
Balkong
Här får du en hemtrevlig och välplanerad bostad på 59 kvm där allt ingår i avgiften – det blir inte smidigare än så! Denna moderna lägenhet har genomgående fräscha ytskikt och ett ljust kök med skåpsluckor i nyans av trä, perfekt för att bjuda in vänner och familj till middagar. Det stilrena helkaklade badrummet och det rymliga sovrummet erbjuder en avkopplande atmosfär, medan det ljusa och öppna vardagsrummet skapar en inbjudande plats att umgås på. En av höjdpunkterna är den möblerbara balkongen i bästa läge – en perfekt oas för att njuta av soliga dagar! Läget på Slåttervägen 8B är perfekt, särskilt för studenter. Du bor i ett lugnt och omtyckt område, bara ett stenkast från Halmstad Högskola, vilket gör pendlingen enkel. Här finns också livsmedelsbutiker och gym inom gångavstånd. Med en kort cykeltur tar du dig snabbt till stadens puls och alla dess erbjudanden. Flytta in och börja trivas i detta charmiga, moderna och trygga boende – en idealisk plats för både studenter och den som söker en bekväm livsstil!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Halmstadshus nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling