Logotyp av Bold fastighetsförmedling/Livingnow AB
Logotyp av Bold fastighetsförmedling/Livingnow AB

Trumpetaregatan 11B

Örebro kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 367 kr/mån

Byggår
1945
Förening
Riksbyggen BRF Örebrohus nr 5
Energiklass
E
Pris/m²
29 478 kr/m²
Premium
Balkong
Välkomna till Trumpetaregatan 11 B och denna fräscha, renoverade 2:a om 57,5 kvm med härligt utsikt över ån. Lägenheten är totalrenoverad 2020 med bl a utbyte av all el, Nytt kök med nya vitvaror spishäll, köksfläkt, Inbyggnadsugn, Diskmaskin, Kyl/frys, Plats för bord och stolar. Nytt badrum med klinkergolv och kaklade väggar. WC, handfat i kommod, Duschhörna, tvättmaskin, handdukstork. Rymligt sovrum med inbyggda garderober. Plats för dubbelsäng. Nya golv och nymålade väggar. Till lgh hör 2 st källarförråd varav det ena är en matkällare. I hyran ingår värme, varmvatten, hushållsel, bredband via fiber samt TV. KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING. Stabil och välskött Förening (Brf). Det finns flera gemensamhetsutrymmen, tvättstuga, grovtvättstuga, cykelförråd, träningsrum, hobbyrum, bibliotek, samlingslokal med övernattningsmöjligheter och soprum med sopsortering. Föreningen har gjort i ordning en fin grillplats på gården med sittplatser. I närområdet finns även ett utegym. Endast ca 1,5 km till citykärnan samt cykelavstånd till Universitetet. I närheten finns fina naturområden med motionsspår så som Hästhagen och Karlslundsskogen.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Örebrohus nr 5

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling