Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nyköping
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nyköping

Linnévägen 8B

Oppeby, Nyköpings kommun

Visa på karta

645 000 kr

745 000 kr-13 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    44 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    3 115 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Byggår
1958
Förening
Riksbyggen BRF Nyköpingshus nr 9
Pris/m²
14 659 kr/m²
Balkong
Trevlig 2:a med kokvrå och västerbalkong – tidigare 1:a med kök. Välplanerad och trivsam tvåa där det tidigare köket med matplats har byggts om till ett separat sovrum – vilket skapat en mer funktionell planlösning. Kokvrån är utrustad med köksinredning från IKEA. Det rymliga vardagsrummet har vacker fiskbensparkett och utgång till en balkong i soligt västerläge. Gott om förvaring i den praktiska klädkammaren, som är inredd med hyllor och klädstång. Lägenheten ligger i en välskött och stabil förening med fiber via Gästabudstaden. Kabel-TV från Sappa, där basutbudet ingår i avgiften. Här bor du med närhet till all vardagsservice – inom promenadavstånd finns en välsorterad ICA-butik, två pizzerior och ett bageri. Goda kommunikationer med buss i närheten samt närhet till grönområden, lekplats och föreningens gemensamma uteplats på innergården.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Nyköpingshus nr 9

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling