Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

Hemvärnsvägen 41

Öckerö kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 644 kr/mån
    Driftkostnad
    18 024 kr/år

Byggår
2026
Förening
BRF Hemvärnet 2
Pris/m²
62 913 kr/m²
Nyproduktion
Hiss
Här kan vi erbjuda den sista av 8 nyproducerade lägenheter som är den andra etappen av två där det skall byggas en förening om totalt 16 lägenheter. Lägenheterna kommer uppföras i två flerfamiljshus om tre våningar där alla lägenheter kommer ha uteplats eller balkong i soligt läge. Hela projektet kommer genomföras av LMC - Stenhus som har stor erfarenhet och har byggt flera bostadsrättsföreningar på Hönö. Denna lägenhet är väl tilltagen och belägen på tredje plan med balkong i högt läge. Planlösning är öppen och tilltalande med ett genomgångskök som samspelar med matplats och vardagsrummet på ett passande sätt. Det finns ett sovrum som ansluter från köket och har gott om plats för både dubbelsäng och garderober. Intill entrén finns ett helkaklat badrum med dusch och tvättmaskin och torktumlare. Alla lägenheter kommer att ha hög standard med fina materialval och utformning. Det kommer finnas möjlighet för att utforma sin lägenhet efter eget tycke med en tillvalsprocess som erbjuder stora valmöjlighet. Lägenheterna kommer ha ett förråd och parkering i anslutning till huset. Inflyttning kommer i sommaren av 2026 så välkomna att visa ert intresse redan nu för mer information om säljstarten, projektet och hur ett köp av nyproduktion går till.
Läs mer om bostaden

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

BRF Hemvärnet 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling