Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidköping

Sveagatan 31A

Nya Staden, Lidköpings kommun

Visa på karta

650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 601 kr/mån
    Driftkostnad
    4 188 kr/år

Byggår
1934
Förening
HSB BRF Samarbete i Lidköping
Energiklass
E
Pris/m²
11 818 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade tvåa mitt i hjärtat av Lidköping! Här bor du med stadens puls runt hörnet men i ett lugnt och avskilt läge, perfekt för dig som vill kombinera närhet till service med en harmonisk boendemiljö. Lägenheten är genomgående ljus och inbjudande med en modern och tidlös känsla. Planlösningen erbjuder ett rymligt vardagsrum med plats för både soffa och matgrupp, ett stilrent kök med goda arbetsytor samt ett rofyllt sovrum med förvaring. Från köket har du utsikt mot föreningens vackra innergård – en grönskande oas mitt i stan. På innergården finns en gemensam pergola där du kan njuta av lugnet, bjuda in till grillkvällar eller bara slå dig ner med en bok i eftermiddagssolen. Här får du en härlig kombination av stadsliv och trädgårdskänsla! Bostaden ligger med promenadavstånd till allt du kan tänkas behöva – butiker, caféer, restauranger, gym, resecentrum och vackra promenadstråk längs Lidan. Samtidigt bor du i en trygg och trivsam fastighet där vardagen flyter enkelt. Detta är ett hem som verkligen har det bästa av två världar, centralt, bekvämt och samtidigt rofyllt. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Samarbete i Lidköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling