Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

Norrstrandsgatan 21B

Norrstrand, Karlstads kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    47,3 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    3 073 kr/mån
    Driftkostnad
    7 704 kr/år

Förening
BRF VÄVAREN
Energiklass
D
Pris/m²
26 427 kr/m²
Premium
Välkommen till Norrstrandsgatan 21B – en trivsam och välplanerad 2:a om 47 kvm med ett mycket attraktivt läge i hjärtat av Norrstrand, ett av de mest omtyckta områdena i Karlstad. Redan i den rymliga och välkomnande entréhallen möts du av goda förvaringsmöjligheter med hela fem garderober samt plats för avhängning – perfekt för ett organiserat och bekvämt boende. Lägenheten erbjuder ett mysigt sovrum med rogivande känsla samt ett smakfullt renoverat kök där funktion och stil möts på ett tilltalande sätt. Det nyrenoverade badrummet från 2024 är fräscht och modernt med kakel och klinker, wc, dusch samt egen tvättmaskin – en stor bekvämlighet i vardagen. Det generösa vardagsrummet badar i ljus och pryds av ett vackert parkettgolv som skapar en varm och inbjudande atmosfär. Från vardagsrummet nås den härliga balkongen som vetter mot en lugn innergård i västerläge. Här kan du njuta av sol under eftermiddag och kväll – en perfekt plats för avkoppling efter arbetsdagen. Ett mycket välskött och hemtrevligt boende med genomtänkt planlösning, fina materialval och ett svårslaget läge nära service, kommunikationer och grönområden. En bostad som verkligen bör upplevas på plats – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF VÄVAREN

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling