Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

Ljuragatan 8C

Norrköping, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 575 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,5 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 923 kr/mån
    Driftkostnad
    2 376 kr/år

Byggår
2015
Förening
HSB BRF Solskenet i Norrköping
Energiklass
B
Pris/m²
28 899 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här erbjuds ett hem för dig som värdesätter modernitet och funktion med stil och trivsel. Byggåret är 2015 och denna härliga tvårummare bjuder på enhetliga golv tillsammans med gråa väggar vilket gör denna bostad enkel att inreda efter eget tycke och smak. Här har du en attraktiv planlösning där kök och vardagsrum är socialt integrerade med varandra så du kan njuta av umgänge och samtidigt vara aktiv i matlagningen, dessutom har du access till inglasad balkong som är av god storlek och fri från insyn. Vidare finner vi ett rogivande sovrum med inredd klädkammare och helkaklat badrum i neutrala toner med både tvättmaskin och torktumlare som gör vardagen smidig och enklare. Utanför porten hittar du spårvagnshållplats som snabbt tar dig in till stan och i närområdet finns allt du behöver - från mataffär och två grönskande parker till motionsspår i Vrinneviskogen. Dessutom har du gångavstånd till Norrköping city. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Solskenet i Norrköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling