Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling
Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling

Spårvägen 16A

Norra Sorgenfri, Malmö kommun

Visa på karta

1 670 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    3 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 229 kr/mån

Byggår
2021
Förening
BRF Skapa
Energiklass
B
Pris/m²
47 714 kr/m²
Balkong
Hiss
Nu har vi möjlighet att presentera denna suveräna tvårummaren på populära området Norra Sorgenfri! Våningen erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum samt omfattas av en genomgående stilfull interiör. Med ett stort fönsterparti och direktaccess till balkongen via vardagsrummet, får du ett rikligt ljusinsläpp med utsikt över innergården. Vidare in i bostadens sovrum finner du förvaringsmöjligheter samt plats för en dubbelsäng. Bostadens badrum innehar dessutom egna tvättfaciliteter med en kombitvättmaskin. Med det enastående läget på bostaden där det finns närhet till kommunikationer som till allehanda närservice vill vi önska dig varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Skapa

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling