1/32

1 345 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
66 m²
Våning
5 av 6, hiss finns
Avgift
3 642 kr/mån
Byggår
1962
Förening
BRF Nilhästen nr 2
Energiklass
E
Pris/m²
20 379 kr/m²
Antal besök
121
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en elegant och genomtänkt renoverad lägenhet där varje detalj bidrar till en harmonisk helhet – det är bara att flytta in och börja trivas!
Köket är modernt och utformat med stilrena materialval, generösa arbetsytor och gott om förvaring – perfekt för dig som uppskattar matlagning och trevliga middagar med vänner. Badrummet är renoverat 2025 och erbjuder en modern, fräsch känsla med noggrant utvalda ytskikt och inredning samt tvättmaskin.
Väggarna går i varma, ljusa toner och både hall och kök har fått nya golv som knyter ihop bostadens intryck på ett harmoniskt sätt. De sociala ytorna är väl tilltagna – vardagsrummet rymmer enkelt både soffgrupp och matplats.
Från balkongen, som vetter mot den stillsamma innergården, blickar du ut mot vackra Klosters kyrka – en idealisk plats för morgonkaffet eller en stunds avkoppling på kvällen.
Förvaringsmöjligheterna är mycket goda med flera garderober samt en rymlig klädkammare. Huset är utrustat med hiss för extra bekvämlighet och bostadsrättsföreningen är välskött med stabil ekonomi – här bor du tryggt och bekvämt.
Läget på populära Norr kan knappast bli bättre. Du har nära till stadskärnan, universitetet, butiker, restauranger och grönskande promenadstråk längs ån – allt inom bekvämt gångavstånd.
Ett inflyttningsklart hem med det lilla extra – varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag!