Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Högnäsvägen 5

Näset, Lidingö kommun

Visa på karta

3 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 315 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
1954
Förening
BRF Stornäset 4
Energiklass
E
Pris/m²
56 053 kr/m²
Balkong
Hiss
Välplanerad och varsamt renoverad lägenhet i öppen planlösning om 57 m² med ett enastående, högt läge helt utan insyn. Hall med gott om förvaring och klädkammare, modernt och topprenoverat kök i helt öppen planlösning mot ljust rymligt vardagsrum och plats för matbord intill fönster med vidsträckt utsikt. Vardagsrummet är rymligt och har fina ljusinsläpp genom de stora fönstren som vetter mot den härliga balkongen med eftertraktad eftermiddags- och kvällssol. Master bedroom med två garderober samt fönster med insynsskyddat och fritt läge. Lägenheten ligger på en lugn återvändsgata med sparsamt med trafik. Ett stort plus är närheten till innergården och flertalet promenadstråk i närliggande Grönsta skogen. Välskött och stabil förening. Gratis parkering på gatan samt parkeringsplats och garage att hyra, för närvarande kö. Lägenheten ligger mycket centralt på Lidingö. Närmaste matbutik och restauranger ligger endast någon minuts gångavstånd från lägenheten. I området finns flertalet lekplatser, förskolor och skolor. En liten bit bort finns en av Lidingös golfbanor, en småbåtshamn, badplats, pittoreska fik och Lidingövallen med fotbollsplaner, ishockeyrink, löparbana och även tennisbanor. Närhet till utmärkta kommunikationer och fina rekreationsområden. Allt endast 10 minuter från Stockholm City. Varmt välkommen till en riktig drömlägenhet!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Stornäset 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling