Logotyp av Mäklarringen Täby
Logotyp av Mäklarringen Täby

Källtorpsvägen 13

NÄSBYPARK, Täby kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    38 m²
    Avgift
    3 899 kr/mån
    Driftkostnad
    4 700 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Parkstråket
Energiklass
D
Pris/m²
57 763 kr/m²
Premium
Uteplats
+ Generös uteplats om totalt 35 kvm + Välplanerad planlösning + Moderna materialval + Attraktiva Näsbypark + Goda kommunikationer Välkommen till denna moderna och stilfulla 2:a i attraktiva Näsbypark - här erbjuds en välplanerad lägenhet med uteplats som vetter mot föreningens innergård. Inbjudande hall med goda avhängnings möjligheter för ytterkläder och skor. Helkaklat badrum utrustat med dusch samt goda tvättmöjligheter via kombimaskin, detta ger dig extra bekvämlighet bland alla vardagssysslor. Rogivande sovrum med trevligt ljusinsläpp via fönster. Plats för säng och nattduksbord. God förvaring via garderob. Vardagsrum och kök ligger i öppen planlösning vilket bjuder in till sociala sammanhang tillsammans med familj och vänner. Stilrent kök med god förvaring och trevlig arbetsyta. Fantastiskt ljusinsläpp via fönsterpartier i två väderstreck. Plats för både matgrupp och soffa. Från vardagsrummet når du bostadens stora uteplats om totalt 35 kvm, som är en fantastisk förlängning av lägenheten under fina vår- och sommardagar. Njut av både avkopplande dagar och sociala middagar med vännerna. Uteplatsen ger plats för diverse utomhusmöblemang och blommor. Bostaden är belägen i ett rofyllt och omtyckt område med närhet till både natur och service. Här bor du intill Centralparken och Norskogsbadet som erbjuder härliga promenadstråk, utomhusgym, tennisbana samt generösa gräsytor – perfekt för både avkoppling och aktiva dagar. På kort avstånd nås Näsbypark centrum med ett brett utbud av restauranger, caféer, butiker och välsorterad matbutik. Här finns allt du behöver i vardagen, bekvämt inom räckhåll. Kommunikationerna är mycket goda. Med Roslagsbanan tar du dig till Stockholm Östra på cirka 20 minuter, och från Roslags Näsby trafikplats finns flera busslinjer som smidigt tar dig till bland annat Danderyds sjukhus, Täby Centrum och Arninge. Här bor du med en perfekt balans mellan naturens lugn och stadens bekvämligheter – ett hem att verkligen trivas i. Missa inte möjligheten att förvärva denna bostad! Vid intresse, kontakta ansvarig mäklare Filip Gröholt 072-252 11 99 Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”