Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Munkegärdegatan 126

Munkegärde, Kungälvs kommun

Visa på karta

1 790 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68,5 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 943 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Förening
HSB BRF Jättens Gömme i Kungälv
Energiklass
D
Pris/m²
26 131 kr/m²
Uteplats
Här möts du av en hemtrevlig bostad med en underbar uteplats i soligt läge där eftermiddagssolen blir en naturlig förlängning av vardagsrummet. En perfekt kombination av ljus, rymd och möjligheter att skapa ditt eget drömboende. Bostaden är belägen i populära Brf Jättens Gömme där du bor med närhet till både natur, service och goda kommunikationer. Här får du ett lugnt och trivsamt område som passar lika bra för den som söker sitt första boende som för den som vill bo bekvämt och praktiskt. Invändigt möts du av en genomgående planlösning med fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier. Vardagsrummet är generöst tilltaget med plats för både soffgrupp och sociala ytor, och härifrån når du direkt ut till den härliga uteplatsen. En plats som verkligen lyfter bostaden och bjuder in till både lata sommardagar och trevliga middagar. Köket är rymligt med gott om arbetsytor och förvaring, samt plats för matbord vid fönstret. Här finns alla möjligheter att sätta din egen prägel och skapa något riktigt fint över tid. Sovrummet är stort och rofyllt med plats för dubbelsäng och förvaring, medan badrummet är funktionellt utformat. Sammanfattningsvis är detta en bostad med bra planlösning och ett läge som många efterfrågar. Här får du en stabil grund att bygga vidare på och skapa ett hem helt efter din egen stil.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Jättens Gömme i Kungälv

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling