Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna
Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna

Måstavägen 19E

Måsta, Eskilstuna kommun

Visa på karta

950 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 067 kr/mån
    Driftkostnad
    4 560 kr/år

Byggår
1969
Förening
HSB BRF Slagtäppan i Eskilstuna
Energiklass
E
Pris/m²
14 615 kr/m²
Premium
Välkommen till Måstavägen 19E och denna välplanerade tvårummare om 65 kvm, belägen högst upp i huset på våning 4 av 4 med balkong och ett rofyllt läge mot skogen. Här erbjuds ett trivsamt och funktionellt boende med genomtänkt planlösning, fint ljusinsläpp och ett extra lugn tack vare det insynsskyddade skogsläget. Att bostaden ligger högst upp ger en härlig känsla av frihet och avskildhet. Lägenheten välkomnar med en praktisk hall med plats för avhängning och förvaring. Vidare in möts du av ett rymligt vardagsrum med gott om utrymme för soffgrupp och sociala ytor. Härifrån nås balkongen en perfekt plats för morgonkaffet eller avkoppling. Köket renoverades 2019 och är välplanerat med goda arbetsytor, bra förvaring och plats för matbord. Den funktionella utformningen gör köket både praktiskt och trivsamt för vardagens måltider. Sovrummet är generöst tilltaget och rymmer enkelt en större säng samt kompletterande möblering. Badrummet är funktionellt utformat och är renoverat i samband med stambytet och bidrar till ett bekvämt boende. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till natur, service och goda kommunikationer. Det skogsnära läget ger en extra dimension till boendet och passar perfekt för dig som uppskattar grönska och promenadstråk, samtidigt som centrum nås smidigt.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Slagtäppan i Eskilstuna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling