Logotyp av Bjurfors Sigtuna/Märsta
Logotyp av Bjurfors Sigtuna/Märsta

Heimdalsgatan 50

Märsta / Valsta, Sigtuna kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63 m²
    Avgift
    5 386 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Märstahus Nr 2
Energiklass
E
Pris/m²
22 143 kr/m²
Premium
Balkong
Vill ni bo i en rymlig tvåa? Nu har du chansen att förverkliga den drömmen i denna fantastiska lägenhet som är i fräscht skick. Ett välplanerat och fint kök välkomnar dig in i lägenheten. Här har du alla moderna bekvämligheter, inklusive inbyggd mikrovågsugn, ugn, kombinerad kyl och frys samt en praktisk diskmaskin. Den eleganta designen med vackert kakel på väggen ovanför arbetsbänken gör det lätt att hålla rent. Genomgående fina golv och nymålade väggar ger lägenheten en enhetlig och stilren atmosfär. I hallen möts du av generösa utrymmen för plats till inredning, vilket ger gott om plats för förvaring av alla dina ägodelar. Sovrummet har även det en rymlig garderob, så du behöver inte kompromissa med förvaringsutrymme, rummet rymmer en stor säng. Duschrummet med våtrums tapetserade väggar och plastmatta på golvet. Här finns även tvättmöjligheter med en praktisk tvättmaskin och torktumlare samt ett fönster som släpper in härligt ljus. Balkong finns, som ger dig ett extra rum att njuta av under större delen av året. Lägenheten har ett förråd som ger extra förvaringsutrymme! Missa inte chansen - ring oss idag för mer information och visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Märstahus Nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling