Logotyp av HusmanHagberg Sigtuna
Logotyp av HusmanHagberg Sigtuna

Skolgatan 6D

Märsta - Centralt, Sigtuna kommun

Visa på karta

1 270 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 867 kr/mån
    Driftkostnad
    6 601 kr/år

Byggår
1955
Förening
BRF Märstahöjden
Pris/m²
25 400 kr/m²
Premium
PRISSÄNKT! Varmt välkommen till en välplanerad och trivsamt inredd tvåa med centralt läge! Bostaden bjuder på ett fint ljusinsläpp, en genomtänkt planlösning och lättmöblerade ytor som passar lika bra för vardag som för umgänge. Du välkomnas av en hall med bra förvaring, ett stilrent kök med matplats intill fönster, ett ljust vardagsrum med stort fönsterparti samt ett rofyllt sovrum med plats för dubbelsäng och garderober. Därtill finns ett helkaklat badrum i tidlös stil, utrustat med badkar, wc, handfat och handdukstork. Här bor du nära Märsta centrum och pendeltågsstationen – med utmärkta kommunikationer mot både Stockholm och Arlanda. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Märstahöjden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling