Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Mariestad
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Mariestad

Prebendegatan 13

Mariestad, Mariestads kommun

Visa på karta

430 000 kr

460 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 849 kr/mån

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Leverstad i Mariestad
Pris/m²
9 885 kr/m²
Välkommen till denna underbara lägenhet med fräscha ytskikt där golvet elegant smälter samman genom hela bostaden. Hallen är trevlig och inbjudande med gott om garderobsförvaring och praktisk kappavhägning. En perfekt start på ett hem som erbjuder både stil och funktionalitet. BRF Leverstad är en välskött och trevlig förening med låga avgifter, en härlig gemenskap och en tydlig och långsiktig plan för framtida förbättringar. Föreningen tillhandahåller också bland annat tvättstuga, grillplats, lekplats och cykelrum. På Prebendegatan bor du lugnt och attraktivt med gångavstånd till det mesta Mariestad har att erbjuda så som butiker, restauranger, caféer och mataffärer. Ett stenkast från lägenheten hittar du även busshållplats med goda kommunikationer och förbindelser till både Skövde men också andra närliggande orter. Anmäl intresse redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Leverstad i Mariestad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling