Logotyp av MAM Homes AB
Logotyp av MAM Homes AB

Gunnilbogatan 30B

Malmaberg, Västerås kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59,4 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 067 kr/mån
    Driftkostnad
    5 040 kr/år

Förening
BRF Furudal
Energiklass
E
Pris/m²
16 751 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Gunnilbogatan 30B och denna generösa tvårummare om 59,4 kvm, belägen i en av Malmabergs mest omtyckta föreningar. Här bor du bekvämt på andra våningen. Redan i den rymliga hallen får du en känsla av ordning och trivsel. Här finns gott om plats för avhängning och förvaring, med angränsande badrum där du själv kan sätta din prägel – välj mellan duschväggar, badkar, tvättmaskin eller behåll den befintliga duschkabinen. Köket är tidlöst och funktionellt med generös arbetsyta, diskmaskin och plats för matbord. Härifrån nås bostadens pärla – en inglasad balkong i perfekt solläge, som förlänger säsongen och skapar en extra trivselhörna. Vardagsrummet är gediget och luftigt, med gott om plats för både stor soffgrupp och matsalsbord för härliga middagar. Intill ligger det rofyllda sovrummet, utrustat med praktisk garderobsvägg. Malmaberg – Ett omtyckt och tryggt område med närhet till city, matbutiker, caféer och restauranger. Här finns skolor och förskolor på gångavstånd samt gott om gröna ytor, promenadstråk, lekparker och motionsmöjligheter. Perfekt för dig som vill kombinera lugnet i ett bostadsområde med stadens puls runt hörnet. Din historia börjar här.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av MAM Homes AB
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Furudal

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling