1/24

1 595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
55,5 m²
Våning
1 av 3, hiss finns ej
Avgift
4 436 kr/mån
Driftkostnad
3 000 kr/år
Byggår
1945
Förening
HSB BRF Loggian i Falun
Energiklass
E
Pris/m²
28 739 kr/m²
Antal besök
435
Premium
Balkong
VÄLPLANERAD TVÅA MED BALKONG I ATTRAKTIVT LÄGE PÅ POPULÄRA "KNOPPEN"!
Här presenteras en mycket stilfull och trivsam bostad med en väldisponerad planlösning om 55.5 kvadratmeter fördelat på två rum och kök. Bostaden erbjuder en ljus och luftig planlösning som består av en välkomnande hall, inbjudande vardagsrum med parkettgolv, fönsterpartier och balkong i perfekt solläge. Här finns plats för både soffgrupp samt matsalsmöblering. Modernt, fullt utrustat kök med plats för matbord. Sovrum i rogivande färgsättning samt garderober och klädkammare. Även i hallens förlängning finns ytterligare förvaring samt plats för enklare möblering. Badrum med kakel och klinker, dusch samt tvättmaskin.
Här bor man i en välskött och aktiv HSB-förening med goda faciliteter som bland annat förråd, tvättstuga, bastu samt p-platser med både laddstolpar och motorvärmaruttag (genom separat kösystem). I den förmånliga månadsavgiften ingår såväl värme, vatten, bredband som bostadsrättstillägg.
På "Knoppen" har man promenad- och cykelavstånd till det mesta man behöver i vardagen. Inte långt ifrån Faluns stadskärna, Lasarettet, Högskolan Dalarna och Lugnets välbesökta idrottsanläggning.
Här är det bara att flytta in och trivas från dag ett!