Logotyp av SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

Lundenvägen 25B

Lunden, Skövde kommun

Visa på karta

895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    70 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 580 kr/mån
    Driftkostnad
    5 688 kr/år

Förening
HSB BRF Lunden i Skövde
Energiklass
E
Pris/m²
12 786 kr/m²
Premium
Välkommen hem till Lundenvägen 25B, en charmig och väldisponerad tvårummare med härligt ljusinsläpp och genomtänkt planlösning. Denna bostad erbjuder en ljus och luftig känsla tack vare de stora fönsterpartierna som släpper in rikligt med dagsljus och skapar en inbjudande atmosfär. Från det rymliga vardagsrummet når du den inglasade balkongen i österläge, perfekt för att njuta av morgonkaffet i solens första strålar. Här finns gott om plats för både avkoppling och umgänge. Köket är praktiskt och trivsamt med bra förvaringsmöjligheter och plats för matgrupp. Sovrummet erbjuder lugn och ro med plats för större säng och förvaring. Badrummet är fräscht och funktionellt. Lägenheten är belägen i ett lugnt och omtyckt område med närhet till både handelsområden och goda kommunikationer in till Skövde centrum. Här bor du i en välskött förening med god ekonomi och gott om parkeringsmöjligheter precis i närheten. Varmt välkommen att anmäla intresse till ansvarig mäklare, Gustav Andersson!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Lunden i Skövde

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling