Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö

Lönngatan 40E

Lönngården, Malmö kommun

Visa på karta

925 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    48 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 945 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Förening
BRF Lönngården
Energiklass
G
Pris/m²
19 271 kr/m²
Premium
Nu har vi nöjet att presentera denna kvadratsmarta tvårummare belägen på våning två i charmig 30-tals fastighet. Här njuter vi av väl tilltagen takhöjd i kombination med genomgående fräscha ytskikt som skapar en underbar känsla av rymd. Med en förändrad planlösning har bostaden blivit berikad med ett separat och mysigt sovrum samt ett fint kök i nära anslutning till vardagsrum. Här bjuds även på fräscht badrum, stort vardagsrum med härligt utsikt samt gott om utrymme för förvaringsmöbler och dubbla tillhörande förråd. Föreningen har en lummig och gemensam innergård som får nyttjas av de boende. Precis utanför husknuten finner vi dessutom underbar grönskande park. Här bor man med närhet till storstadens puls bland gröna och lummiga innergårdar. Med goda kommunikationer i närområdet och kort cykelavstånd till Möllevångstorget och Folkets Park. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lönngården

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling