Logotyp av Mäklarhuset Linköping
Logotyp av Mäklarhuset Linköping

Kunskapslänken 72

Linköpings kommun

Visa på karta

2 075 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    3, hiss finns
    Avgift
    3 614 kr/mån
    Driftkostnad
    11 736 kr/år

Förening
BRF Integralen I-IV
Energiklass
C
Pris/m²
37 727 kr/m²
Premium
Hiss
Välkomna till Kunskapslänken 72! Här bor du insynsskyddat på våning tre! Generös takhöjd om hela 3m, stora fönsterpartier som bidrar med mycket ljus och trevlig utsikt. Lägenheten ligger avskilt längst ned på loftgången och präglas av moderna samt påkostade detaljer såsom ett lyxigt Canadakök med vitvaror från Siemens. Ett anslutande öppet allrum med plats för soffgrupp och gott om plats för umgänge. Rymligt sovrum med plats för dubbelsäng. Helkaklat våtrum med tvättmaskin och torktumlare. Lägenheten har tillgång till två uteplatser den ena med utsikt över friidrottsarenan och Vallaskogen. Här bor du bland trendiga restauranger i den nya och populära stadsdelen Vallastaden som är en uppvisningsplats för innovation och nytänkande inom svenskt stadsbyggande och arkitektur. Området ligger med absolut närhet till Linköpings Universitet, Mjärdevi science park, Linköpings golfklubb och serviceutbud såsom City Gross, apotek och systembolag. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Integralen I-IV

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling