Logotyp av BRICKHUB göteborg
Logotyp av BRICKHUB göteborg

Lodjursstråket 1

Lindholmen, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 880 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    20 av 73, hiss finns
    Avgift
    4 812 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF Karlatornet 1:1
Energiklass
D
Pris/m²
70 545 kr/m²
Premium
Hiss
Med utsikt över centrum, Lindholmen och älven har du här den mest efterfrågade utsikten som ger en skön känsla och en "wow"-faktor som är svår att slå i Göteborg. Lägenheten har hög materialstandard och är mycket väl vårdad vilket ger intrycket att lägenheten fortfarande är ny. Lägenheten ligger i föreningens mest stabila förening då alla lägenheter här har ägare och inte är hyresrätter. Området växer och utbudet av restauranger och aktiviteter lika så. Att ta sig runt med Karlastaden som utgångspunkt är mycket enkelt. Både med bil, buss och färjan som tar dig raka vägen in i centrala Göteborgs puls med knutpunkt Stenpiren.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlatornet 1:1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling