Logotyp av Fastighets AB Balder
Logotyp av Fastighets AB Balder

Lodjursstråket 1

Lindholmen, Göteborgs kommun

Visa på karta

4 745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50 m²
    Våning
    60 av 74, hiss finns
    Avgift
    6 074 kr/mån

Pris/m²
94 900 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Hiss
Välkommen till denna stilrena tvåa på Skylevel, våning 60 i Karlatornet! Med sina 50 kvm erbjuder denna bostad en modern och genomtänkt planlösning och ett ljusinsläpp som förstärker den öppna och luftiga känslan. Köket, från italienska Binova, är designat för den som uppskattar stil och funktion. Med en elegant bänkskiva i kvartskomposit och exklusiva vitvaror från Gaggenau är detta en plats för både matlagning och umgänge. Den öppna planlösningen mellan vardagsrum och kök skapar en social och inbjudande atmosfär. Sovrummet är yteffektivt och erbjuder plats för förvaring. Det ljusa badrummet är stilrent inrett med svarta detaljer som ger en modern och lyxig känsla. Att bo på Skylevel i Karlatornet är något utöver det vanliga. Här får du tillgång till gym, Elements Spa, yoga- och fitnessrum på våning 38 samt eleganta gemensamma utrymmen. Ambitionen om den nya stadsdelen Karlastaden växer fram runt tornet och har för avsikt att erbjuda ett ännu bredare serviceutbud, restauranger, butiker och mötesplatser – allt precis utanför din dörr. Det här är ett boende i en klass för sig. Kontakta mäklaren för att boka privat visning när det passar dig!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling