Logotyp av Eklund Stockholm New York
Logotyp av Eklund Stockholm New York

Lodjursstråket 1, 8006

Lindholmen, Göteborgs kommun

Visa på karta

8 975 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Avgift
    1 978 kr/mån

Energiklass
D
Pris/m²
163 182 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en bostad högt över det vanliga, Norra Europas högst belägna tvårummare till salu just nu. Belägen i toppen av Karlatornet. Bostaden har ett perfekt hörnläge med både kvällssol och stadsvy . Ägarlägenhet med som är möjlig att förvärva som juridisk person. Tillgång till Gym och SPA 3,8 meter i takhöjd. Golvvärme samt klimatsystem. Kök med vitvaror från Gaggenau. Sovrum med förvaring i tre garderober. Hall med gott om förvaring. Stort badrum med dusch samt badkar med spektakulär utsikt.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling