1/17

2 795 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
51 m²
Våning
9 av 17, hiss finns
Avgift
3 986 kr/mån
Driftkostnad
8 952 kr/år
Byggår
2023
Förening
BRF Atmosfär i Karlastaden
Energiklass
B
Pris/m²
54 804 kr/m²
Antal besök
79
Premium
Nyproduktion
Hiss
Välplanerad, trevlig 2:a i nästan ny fastighet på Lindholmen. Hela 2,70 meter i takhöjd, vacker genomtänkt inredning och detaljer, västerläge mot lugn innergård. Tänk dig hur underbart det är när allt är nytt och fräscht och fungerar! Skulle något mot förmodan strula så finns en felanmälan att kontakta för hjälp, då det är byggherren som säljer denna lägenhet. Lägenheten har varit uthyrd en kort period.
Lägenheten är på 51 kvm, belägen på våning 9 mot innergården. De stora fönstren och takhöjden på 2,70 m förstärker känslan av rymd + att den ligger så pass högt att den får utsikt mellan husen intill. Gemensam takterrass högst upp.
Köket, ljusgrått från Marbodal, är väl genomtänkt och stilfullt. Det är ett vinkelkök, fullutrustat med bland annat genomgående rostfria och integrerade vitvaror, varmluftsugn, induktionshäll, köksfläkt, micro m.m. Bänkskiva och stänkskydd är enhetliga och ger en lugn, lyxig känsla.
I det helkaklade badrummet finns förutom stilfulla duschväggar med smart, dold förvaring och takdusch, även kommod, spegelskåp och kombinerad tvättmaskin/torktumlare med förvaring och praktisk bänk ovanför. Dessutom finns handukstork i snygg design, spotlights i taket och vattenburen golvvärme, så man har tänkt på allt!
Hallen har god förvaring i form av hatthylla och garderob och du har förutom klinker i hall genomgående mattlackad, ljus parkett i hela lägenheten. I lägenheten finns dessutom en enorm walk-in closet / klädkammare / förråd.