Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Söderläget 7

Lilla Tjärby, Laholms kommun

Visa på karta

1 175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 440 kr/mån
    Driftkostnad
    12 100 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Söderläget Laholm
Pris/m²
20 614 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en ljus och stilren tvåa där varje kvadratmeter är optimerad för en modern och bekväm livsstil. Här möts du av en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar en rymlig och luftig känsla. De stora fönsterpartierna ger ett härligt ljusinsläpp och tillsammans med genomgående ekparkett och harmoniska färgval skapas ett enhetligt och trivsamt hem. Från vardagsrummet nås den generösa balkongen som blir ett naturligt extra rum under sommarhalvåret. Här bor du dessutom på höjden med en fantastisk utsikt som sträcker sig ända bort mot Hallandsåsen. Bostaden är belägen i den välskötta och moderna föreningen Brf Söderläget i Laholm, där fastigheterna uppförts under senare år med fokus på kvalitet, funktion och bekvämlighet. Den stabila ekonomin och den långsiktiga förvaltningen skapar en trygg och bekymmersfri vardag för de boende. Området erbjuder ett lugnt och trivsamt läge med närhet till både service, kommunikationer och fina rekreationsområden. Laholms centrum nås enkelt samtidigt som du har naturen runt hörnet. En kort promenad tar dig ner till de rofyllda promenadstråken längs Lagan. Här bor du modernt och bekvämt i ett område som fortsätter att utvecklas – perfekt för dig som vill kombinera ett lugnt boende med närhet till stadens utbud. Välkommen kontakta mäklare André Wahlström för mer information 070 628 77 17 [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Söderläget Laholm

Karta & restider

Säljkollen