Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Storgatan 71A

Lessebo, Lessebo kommun

Visa på karta

350 000 kr

375 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    2, hiss finns
    Avgift
    4 593 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1994
Förening
HSB BRF Centrum i Lessebo
Pris/m²
5 983 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till denna fantastiska tvåa på Storgatan 71 A i Lessebo – ett riktigt guldkorn för dig som söker ett bekvämt, stilrent och insynsskyddat boende mitt i centrum. Här bor du högst upp i hörnläge med utsikt över omgivningarna och utan insyn – en av de bästa placeringarna i huset! Lägenheten är mycket välrenoverad med genomgående nya, ljusa golv. Den öppna och välplanerade layouten binder samman kök, matplats och vardagsrum på ett smakfullt sätt – perfekt både för vardagsliv och sociala tillställningar. Från vardagsrummet kliver du ut på en inglasad balkong som förlänger boendet ytterligare och blir en härlig plats att njuta av både vår och sommar. Här bor du mitt i Lessebos hjärta, med mataffär, apotek, Systembolag, bussförbindelser och vårdcentral bokstavligen runt hörnet. Allt du behöver för en smidig och bekväm vardag finns inom räckhåll. Till lägenheten hör även ett rymligt förråd på vinden samt tillgång till ett säkert cykelrum. Föreningens gemensamma trädgård erbjuder dessutom grillmöjligheter och har planterade bärbuskar – perfekt för avslappning eller picknick på hemmaplan. Ett inflyttningsklart hem med det lilla extra – varmt välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Centrum i Lessebo