Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall
Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall

Älvgatan 2B

Kvissleby, Sundsvalls kommun

Visa på karta

675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    66 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 649 kr/mån
    Driftkostnad
    7 912 kr/år

Byggår
1970
Förening
BRF Nivrena
Energiklass
D
Pris/m²
10 227 kr/m²
Premium
Balkong
Välplanerad 2:a med inglasad balkong i soligt söderläge – centrala Kvissleby! Välkommen till denna trivsamma och rymliga 2:a om 66 m² på populära Älvgatan 2B – ett perfekt boende för dig som söker komfort, ljus och närhet till allt. Här möts du av en välplanerad bostad med generösa ytor och ljusa väggar som skapar en modern och inbjudande känsla. Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matplats, och härifrån når du den inglasade balkongen i härligt söderläge. Njut av många soltimmar och en rogivande utsikt över den grönskande innergården – en perfekt plats för morgonkaffet eller avkoppling efter jobbet. Det trevliga sovrummet har bra storlek och nylagt ekparkettgolv. Bra med förvaring i klädkammaren precis utanför. Badrummet är smakfullt inrett med klinkergolv och behaglig golvvärme – en lyxig detalj som höjer komforten året runt. Här bor du i centrala Kvissleby med närhet till centrum, ICA, förskola och goda kommunikationer. Allt du behöver finns inom bekvämt gångavstånd. En perfekt lägenhet för dig som vill bo bekvämt, centralt och med det lilla extra! Varmt välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Nivrena

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling