Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen

Borstbindaregatan 1

Kvillebäcken Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 895 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    7 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 356 kr/mån

Byggår
2015
Förening
BRF Klätterträdet
Energiklass
C
Pris/m²
50 789 kr/m²
Plus
Hiss
Välkommen till Borstbindaregatan 1, detta rymliga tvåa som förgylls av en otrolig balkong med fantastisk utsikt och många soltimmar! Stilrent och socialt hem med sobra färgskalor och ett fullt utrustat kök där ni kan laga en god middag och avnjuta sällskapet av familj och vänner. På taket finns föreningens gemensamma takterass om ca 400 kvm som är perfekt för umgänge, avkoppling, solning och odling. Krukorna ger möjlighet att odla och de ätbara växterna/örterna är det fritt fram att smaka på! Det uppvärmda glashuset går att boka tillsammans med köket om du ska ha någon privat tillställning. På taket finns även tre gasolgrillar som man kan bokas via förenings hemsidan. Medlemmarna står själva för gasolen. Föreningen har även en gästlägenhet för 350 kr per natt. Här bor du centralt med stadspuls, omväxlande arkitektur och gott om små torg, gårdar och parker i närheten.Här bor ni i det expansiva området Nya Kvillebäcken intill Backaplan med shopping, mataffärer och perfekta kommunikationer. Närhet till flertalet populära restauranger, mysiga kaféer, moderna träningsanläggningar och till fina naturområden. Ett citynära läge med bara några minuters resväg till Nordstan över Götaälvbron. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Klätterträdet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling